Kurz kreslení portrétu pro děti (druhý stupeň)

Kurz kreslení probíhá po dohodě se školou přímo ve školní třídě od 9-14 hod (s přestávkami po 45-ti minutách a s přestávkou na oběd)

Věk účastníků: od 12-15 let (mladší děti pouze po osobní konzultaci). Minimální počet účastníků: 7 dětí
 
S sebou si děti přinesou: svačinu, dobrou náladu, pohodlné oblečení

Cena 1000,-Kč/dítě

Skladem
Kód: 80
1 000 Kč / ks

Něco o metodě kreslení
Kreslení portrétů - za použití techniky kreslení pravou mozkovou hemisférou, je snadnější, než se zdá.

Výuková metoda je formou odblokování pomocí kreslení a vymyslela ji Američanka Bety Edvardsová. Betty Edwardsová přišla na to, že právě kreslení umožňuje lidem objevit skryté tvůrčí potenciály.  Abyste mohli něco nakreslit, potřebujete pět dovedností: umět rozeznávat a pozorovat hrany, prostor, vztahy, světlo a stíny a celkový obrázek. Pak můžete namalovat, co chcete. Znamená to, že stejně jako se každý naučí číst a psát, naučí se i kreslit! Pokud něco neumíme, pak jen proto, že jsme své schopnosti nerozvíjeli.

V současném životě jsme nuceni používat častěji levou hemisféru, kreslení nám umožňuje činnost hemisfér propojit a rozvinout tak působení pravé hemisféry. Levá hemisféra je schopna objevit na výkrese chyby, ale opravit je dokáže pouze pravá .


 Na kurzu kreslení portrétu tužkou se děti dozvědí základní informace jak kreslit portrét. Jak stínovat, jak používat tužky, jak vykreslovat jednotlivé části obličeje, jak se dívat na kreslený obrázek, atp...

 

Děti si domů z kurzu odnesou nakreslený portrét, pomůcky na kreslení (aby mohly doma pokračovat) a skicář kreslení kravou mozkovou hemisférou, kde najdou další popisy jak se zdokonalovat v kreslení. 

Skicář lze zakoupit i zde.

 

IMG_1326

_vyr_58ZRK1715_Prava_mozkova_V