Kontakty

 

Něco málo o mně

KURZY, SEMINÁŘE A PŘEDNÁŠKY VEDE:

 

Jana Laštovičková Grygarová

narozená v dubnu 1975

 

592 11  Velká Losenice 293

 

 

IČO: 75868261

 

 =======================

 

e-mail:           info@atelier-zebra.eu, nebo lastovickovagrygarova@gmail.com

 

mobil:            773 07 08 08

 

 

www.atelier-zebra.eu

 www.atelier-zebra.cz 

 

 

 

 

 

Předmět podnikání: Pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti.

Registrována pod č.j. OŽ/2744/07/Se, ev.č. 371401-12545 ve Žďáře nad Sázavou dne 12.09.2007.

Finalista Živnostníka roku 2016 a 2017

 

Lektorka kurzů kreslení pravou mozkovou hemisférou:

 

Certifikovaná lektorka : CRI (malování krajinek), CRFI (malování květin) a CRWI (malování zvířat) lektorka - olejomalba technikou BOBA ROSSE

 

Certifikovaná lektorka techniky Garyho Jenkinse - malování květin:

Certifikovaná lektorka techniky Johnyho Thama - stírací technika:

Absolvovala jsem spousty dalších výtvarných kurzů :

- Kurz Erica Wilsona - malování zvířat

- Kurz Vladimíra Volegova - Malování postav

 - Kurz hyperrealistické kresby u Dirka Dzimirskeho

- Kurz malování u Alexandra Pavlova

- Kurz kreslení u Miroslava Vomáčky (perokresba)

- Kurz kreslení u Michala Janovského (pastel)

- Kurz akvarelu

atd...

 

K malování olejovými barvami jsem se dostala přes "kreslení pravou mozkovou hemisférou", které také vyučuji. Na tyto kurzy chodí zajímaví lidé a já se z každého takového kurzu vracím domů s novými impulsy a novými informacemi. Na jednom mém kurzu se jedna účastnice - paní Hana z Brna zmínila o malování technikou Boba Rosse. Hned poté, co jsem shlédla jeho TV sérii The Joy of Painting (která momentálně běží na programu Bayern Alpha každou noc mezi 2-3 hodinou ranní nebo o víkendu v sobotu v 18:15 a v neděli v 9:00hod), takže hned poté co jsem viděla jeden díl, jsem měla pocit, že to je to, čemu bych se chtěla věnovat.  Jelikož v Čechách jsem v té době nenašla nikoho, kdo by tuto metodu vyučoval, vydala jsem se na kurz do Rakouska. Jednoduchost a krása této techniky mne uchvátila a já se rozhodla, že se pokusím získat certifikát, který by mne opravňoval vyučovat tuto metodu v Čechách.  A dne 27.11.2009 se tak stalo, a stala jsem se certifikovanou lektorkou olejomalby technikou Boba Rosse. K tomuto certifikátu přibyl v roce 2010 i certifikát na výuku malby květin a v roce 2011 i certifikát na výuku malby zvířátek a od května 2012 i certifikát na výuku malby portrétů.

Technika Boba Rosse je krásná technika hlavně pro toho, kdo nikdy nemaloval. Je to nejjednodušší způsob jak se naučit pracovat se štětci, plátnem, barvami.... Nepovažuji tuto techniku za umění, ale za krásnou hobby techniku malování, která Vám může pomoci najít sami sebe a svou techniku, kterou si pak budete malovat.

Sama čím déle a čím více maluji a kreslím, tím více mám pocit, že toho umím velice málo, takže se svým způsobem "hledám" a nedržím se již striktně pouze techniky Boba Rosse(R), ale maluji si již i svým stylem a podle svých předloh. Inspiraci nacházím i na internetu a v přírodě.

Od roku 2013 se věnuji i technice olejomalby suchým štětcem. V roce 2014 jsem se zabývala psaním knihy o malování na mokré plátno, a v roce 2015 v březnu tato kniha vyšla u nakladatelství Zoner Press v nákladu 2500ks. Tato kniha je v současnosti téměř vyprodaná. Proto vznikl i druhý díl, který je momentálně v prodeji zde: https://www.atelier-zebra.cz/Kniha-Olejomalba-snadno-a-rychle-II-dil-d55.htm   .

 

Děkuji Vám za návštěvu mých stránek. :-)

 

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: